Boqueria Tapas New York

Boqueria restoranları Barcelona’nın tapas barlarından ilham almış. Xampanyet, Vinya del Senor ya da Ciudad Condal gibi tapas barlarında bira, şarap ve keyifli tapas yemeklerini bulabileceğinizi bilen bir ekip tarafından New York’ta buna benzer bir restoran oluşturmak üzere kurulmuş

Boqueria-Tapas- New-York (1)

Boqueria’nın buradaki söylemi, ‘Gelin ve Barcelona’daki gibi tapas keyfi yapın’ ! ABD’de üç tane restoranları bulunmakta. Bunlar 2006’da açılan, Soho’daki ve bizim gittiğimiz 2008’de açılan ve Washington DC’deki. Haftanın yedi günü açıklar.

Boqueria-Tapas- New-York (2)

Sahibi Yann de Rochefort, Suba isimli restoranın da sahibi. 10 masalı küçük restoranı  bar ile birleştirmiş ve çok küçük ve keyifli bir restoran haline getirmiş. Bar’ın olması tabi burayı gece gündüz uğranabilir bir hale getirmiş. Öğlen vakti gelip bir şeyler atıştırmak için ideal. Boqueria Barcelona’nın en eski  yemek pazarlarından birinin de ismi. Restoran1ın şefi ise Seamus Mullen (Crudo, Brasserie 8) ve Barcelona arasında sürekli olarak mekik dokuyor diyebiliriz.

Boqueria-Tapas- New-York (3)

Bacalao (kuru tuzlu balık), badem ve rokforlu peynirli tapaslar denemeye değer.  Şef Mullen yumurtayı kullanmakta oldukça hünerli. Genelde yumurtalı bir çok tapas hazırlıyor. Tortilla ise patates, soğan ve yumurta ile yapılıyor.  Gene tapas mezelerinde sıkça kullanılan bıldırcın yumurtası, tütsülenmiş Chorizo ve asparagus mezelerin vaz geçilmezleri.

Boqueria-Tapas- New-York (4)

Pimiento biberleri bol deniz tuzu ile her tapas barında vaz geçilmezimiz.

Boqueria-Tapas- New-York (5)

Karışık peynir tabağı, manchego peynirleri, reçeller ve harika ekmeklerden oluşan başlangıçlar.

Boqueria-Tapas- New-York (6)

Mönü dört değişik şekilde organize edilmiş. Küçük tabaklardan, ortak paylaşılan tapas porsiyonlarına kadar değişik seçenekler var. Siyah paella, deniz ürünleri sevenler için harika bir seçenek. Krema soslu pilav topları ise çok leziz ve deneyeme değer (üstte)

Boqueria-Tapas- New-York (7)

Restauran’ın 80 değişik şarap seçeneği var. Sangria ve bira çeşitleri de ciddi miktarda. Berlin’den gelen meyve biralarını da denemenizi öneririm.

Boqueria-Tapas- New-York (8)

Biz tatlı olarak bademli kek ve dondurma alıyoruz.

Boqueria-Tapas- New-York (9)

New York’ta denenecek çok fazla yemek var. Eğer Londra ya da İspanya’nın has bölgelerinde tapas yedi iseniz buradaki seçenekler sizin sadece heyecanınızı bastırır. Ama İspanya’dakilerin ya da Londrada’ki Barrafina , Donostia ya da Fino‘nun tadını vermez. Aa NY’da olup tapas krizi tutanlara öneririm.

Address: Boqueria 53 W 19th St Chelsea New York between Fifth and Sixth Aves

Phone: 212-255-4160

Website: http://www.boquerianyc.com/index.html

Opening hours: Mon–Thu, Sun noon–midnight; Fri, Sat noon–2am

Transport: Subway: F, N, R to 23rd St

NY1 ny2

 

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/new-york/

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir