Yemek

Bocca di Lupo

Bocca di Lupo bizim İngilereye ilk geldiğimiz haftasonu  gitmeye çalıştığımız restoran. İçeri girdikten sonra kapıda çalışan İngiliz kızın erkek arkadaşının isminin Emre çıkması sonucu ilk defa yer bulmuş ve oturmuştuk. Hikayesi buradaydı.

Daha sonra gerek diğer arkadaşlarımız ile gerekse Türkiye’den gelen misafirlerimizi ağırladığımız muhteşem yemekleri olan arika bir restoran.


Kapıdan girişte uzunca bir bar ve İngilterede sıkça rastlanan mutfağı izleyerek yemek yemeye imkan veren bir ıtrma düzeni var. Eğere biraz ağır abi iseniz ve bar sandalyesi poposuna rahatsızlık veren bir tip iseniz masa rezerve etmenizi öneriyoruz. Bara da zaten yüzde doksan reservasyonsuz alınmıyor. Sohonun göbeğinde rezervasyon alan nadir restoranlardan biri Bocca di Lupo.

Akdeniz geleneği, oturur oturmaz suyunuz, nefis ekmekler, banmak için zeytinyağı ve zeytinler hemen emrinize amade… Daha sonra menüden küçük tabak atıştırmalıklarını seçebiliyorsunuz. Bunlar soğuk et tabağı, küçük mücverler, içli kroketlet, mozarella topları, domates kuruları ve salata çeşitlerinden oluşuyor ve sürekli yenilikler ekleniyor.

Kızartma karides, ahtapot ve karışık balık tabakları, domuz ürünleri ve başlangıç için küçük tabak makarnalarda diğer seçenekler. Çok geniş bir şarap mönüsü bulunan restoranda diğer tüm içeceklerde mevcut.

Restoranda bir ziyaretimizde iki üç kişinin paylaşacağı kocaman et söyledik. Ancak ben İtalyada yediğim etler ile kıyasladığımda aynı randımanı alamadım. Kesinlikle çok güzel ve büyük porsiyon sanırım İngiltere ve Alplerde beslenen hayvanlar arasındaki ana farklardan kaynaklanıyor olabilir.

Benim bu restoranda en çok sevdiğim bazı arkadaşlarımın ise yedikten sonra hassas midelerine dokunan içi fındıklı domuz sosis. Rulo şeklinde geliyor ve küçük ve büyük porsiyon şeklinde söyleyeiliyorsunuz.


Keza yanına patates, soğan ya da enginar kızartma alarak yemeğinize daha da bir lezzet katmak ve doyurucu kılmak mümkün.

Restoranın sonunda tatlı mönüsüne hiç bakmayın, hesabı alın ve doğru karşı kaldırımda bu restoran’ın büyesinde olan Gelupo’ya geçin.  Önce çikolata ya da rasberry sorbenizi alın yanına da bir espresso çakın keyfine bakın. dükkanda bir yandan dondurmanızı yerken diğer yandan ucuz makarna ve zeytinyağı alışverişinizi de yapabilirsiniz.

Benim Londra’da senede en az 3-4 defa gidebileceğim restoranlardan biri Bocca. Servis kalitesi ve profesyonellikleri muhteşem. Yemekler hızlı ve tam pişiriliyor. Eğer gece geç saate yerim, sohbetim uzundur, ahçıları izlemeyi severim derseniz burası tam size göre.

Address : Bocca di Lupo 12 Archer Street W1D 7BB
Ulaşım: Piccadilly Circus tube
Telefon: 020 7734 2223
Web Sitesi: http://www.boccadilupo.com/
Öğlen: 12.30-3pm Pzt-Cts; 12.45pm-3.45pm Paz.
Akşam:
5.30-11pm Pzt-Cts; 5-9pm Paz

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots and posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & PostsYorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı