Araba

BMW Ingiltere Festivali

Hep dergilerde gördüğüm ve gitmek istediğim organizasyonlardan biri de fanatiği olduğum BMW festivali idi. Geçen haftalardan birinde bunun Londra’nın 100 mil kuzeyinde Gaydon Kasabasında düzenleneceğiniz öğrendim. Ayrıca bu festival ünlü İngiliz otomobil müzesi Heritage Motor Museum’un bahçesinde düzenleniyordu. Yani bir taş ile iki kuş vurmak için yollara düştük. Hedef sabah çıkıp öğleden sonrayı Oxford’da geçirmek idi. Başardık.

13 GBP ödeyerek girdiğimiz bu festivalde uzun bir yoldan geçerek festivalin ana yolunu katediyorsunuz. Her sene önemli bir kasa Bmw’nun şerefine yapılıyor. Bu senenin kutlaması BMW’nin 1988-1991 arasında üretmiş olduğu E-30 M3 için idi.

Bmw hastası biri olarak aklınızı kaybetmeye yaklaşmanız kaç yaşında olursanız olun çok normal. Arabalardan çok fazla anlamayan Sedef bile bazı modellere ve temizliklerine hayranlık ile bakıyor.

Yazının bu noktasından sonra ise sizleri tüm modeller ile başbaşa bırakıyorum.  Özellikle daha önceden sahibi olduğum 2002 tii ve Bmw 635Csi modelleri beni alıp ciddi bir nostaljiye sürükledi.

BMW 02 Serisi

Bmw 1602-1802-2002-2002ti-2002tii-Touring ve Turbo

     

    

BMW E-30

1983-1992 arasında üretilen Bmw’lerin üstü açık ve M3 versiyonları. Özel yapım ve sınırlı üretim Cecotto M3’lerde bulunmakta.

     

     

    

BMW E-24 6 Serisi

Bir dönem benimde sahibi olduğum köpek balığı burunlu Bmw’nin en özel Coupe araçlarından biri. 635csi-628csi-630cs-633csi-L6-M635csi (286 PS) modellerinden oluşmakta olup 1976-1990 yılları arasında üretilmiştir. M6 serisi çok özel olup hız limitörü bulunmayan ender BMWlerdendir ve 270km/h hıza kadar rahatlıkla çıkabilmektedir.

     

     

BMW E28 M535i

 BMW E23 745i TURBO

 BMW Z1

BMW CS COUPE

     

BMW M1

Dünyada çok az göreceğiniz bu araçta bu festivalde 2 adet var idi. Daha öncede Munihte 3 tane görmüştüm. 277 PS 1977 Model.

Diğer BMW Modelleri


8 Yorum

8 Comments

 1. Bulent atilgan

  Eylül 4, 2011 at 9:56 am

  Emre m3 e her sene ozel artik bundan sonra. Tarihinin en guzel araclarini 80-90 yillari arasinda yapan BMW markasini birarada senin gozunden kaleminden bir arada gormek cok guzel…tebrikler…

 2. Bulent atilgan

  Eylül 4, 2011 at 9:57 am

  Gozlerim doldu… Tebrikler

 3. Bulent atilgan

  Eylül 4, 2011 at 9:58 am

  M3 cabrio … 635 csi… Sozun bittigi yerdeyiz…

 4. Bulent atilgan

  Eylül 4, 2011 at 10:01 am

  Emre yil 94 seninle girneden giris yapmisiz… Simdiki aklimizla direk galeriye gideriz herhalde…

 5. emre

  Eylül 4, 2011 at 3:24 pm

  Fiat X1/9 u alirdim banko… Ilk araba olarak 🙂

 6. emre

  Eylül 4, 2011 at 3:25 pm

  Cabriosunu gordum ya gam yemem. Yolda gormek mucize artik kardesim

 7. Berke

  Eylül 13, 2011 at 4:24 pm

  635 unutulmazdı gerçekten.

 8. Samet Kesen

  Ekim 4, 2011 at 7:34 pm

  Atmosfer gerçekten müthişmiş. Ellerine sağlık, hem fotoğraflar, hem de yazı çok güzel olmuş… 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı