Bisiklet

Kapıdağ Bisiklet Gezisi – 2. Gün

Kapıdağ Gezimizin 2. Bölümü sabah 7:00’da planladığımız kalkışın 08:30’a, yola çıkışın ise toparlanma dahil 09:30’a sarkmasına sebep oldu.

Gezinin 2. Bölümü rotası kamp yaptığımız Turanköy, Ormanlı Köyü, Ballıpınar, Çayağazı, Dalyan, Tatlısu, Aşağıyapıcı , Yarımadanın Sapağıve Bandırma IDO İskele takribi mesafe ise 75-80 Km.

 

Rotada manzara harika, araba geçmiyor diyebilirim. Turanköy-Çayağazı arası yolun büyük bir kısmı iniş çıkı. Gezinin ebnce en zorlu etabı Turanköy, Ormanlı Köyü, Ballıpınar arası. Gerçekten yol bozuk eziyet gibi dik yokuşları müzik dinleyerek çıkıyoruz ancak inişte yol toprak ve satıh bozuk olduğundan zaman farkını kapatamamak gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz dikkat. Bu rota’ya bisiklet dışında alçak bir araba ile de gidilmesini önermiyorum. Etabın bahsettiğim kısmı normal bir arabayıda çok yıpratır ve üstün sürüş tecrübesi gerektirebilir.Ancak avantaj yolun bomboş olması ve gelen arabanın sesinin kulağınızda MP3 dinlemiyorsanız uzaktan rahatlıkla eko yaparak dağlardan sekip size ulaşması.

Çayağazına inerken harika yokuşlar var, inişler çok keyifli ama virajalar keskin. Çektiğim video kamera görüntüleri yakında hazır olunca siteden izleyebilirsiniz. Çayağazı köyünden sonra yol çok keyfili . Önce baraj gölünü sonra Denizi solunuza alıyorsunuz. Ve Yol sonuna kadar 29 Km hep böyle devam ediyor. Dalyan, Tatlısu ve Aşağıyapıcı köylerinde durmadım ancak her yer akşam üstü 16-18 arası olduğundan mangal ve sahilde keyif yapanlarla doluydu. El sallayıp gülücüklerini esirgemeyip moral veren herkese teşekkürler.

Kapıdağ Yarımadası-Bandırma arası 10 km ise otoyol. Burada azami dikkat gerekiyor. Vapura yetişmek sırada 1-2 araç öne geçmek isteyenlerin verdiği çabaya kurban gitmeyin !

Vapura binmeden çevrede Maç izleyebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz sahilde oturulabilen kafeler var. Sahilde yapılan Boğaz köprüsüne benzer bir mini köprü dikkat çekiyor. Videosu daha sonra gelecek.2 Yorum

2 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:42 am

  Sevgili Emre. Sunumunuzu bir solukta okudum, fotoğraflar beni tek kelime ile büyüledi. Keskin virajlı yolları,cıvıl cıvıl gözleri ile pırlanta yüreklere sahip Bisikletci çocuklarımızı,Canlı canlı balıkları ve samimi yüzleri ile insanlarımız yansımış yüreklerinizden karelerinize. Bu sene çalışma hayatımdaki bazı ufak sıkıntılardan dolayı gerçekleşmesi gereken projelerimi maalesef hayata geçiremedim. Ilk fırsatta Nisan sonu gibi bir projemle silkelenmek sizler gibi kısa sürede yollarda olup \’\’Keşif ve Kesişmenin telaşlarını yaşamak arzusundayım.\’\’ Tütm güzellikler sizinle olsun. Yüreğim ve Sevgimle. Can DEDE
  http://www.candede.net

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:43 am

  emre kardeşim gerçekten doğa hayranı kişiliğiniz var bu erdek kapıdağ gezinizi izlediğimde bende yaşamış gibi oldum zaten buralara gidip gördüğüm için anılarımı tazelettirdiniz bursalıyım buralarda gezi tertip ederseniz sizlere yardımcı olabileceğimi ve uygun görülürse tanışıp eşlik edebilirim saygı ve sevgilerimi sunarım a.mennan benzer abdulmennanabi@hotmail.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı