Kapıdağ Bisiklet Gezisi – 2. Gün

Kapıdağ Gezimizin 2. Bölümü sabah 7:00’da planladığımız kalkışın 08:30’a, yola çıkışın ise toparlanma dahil 09:30’a sarkmasına sebep oldu.

Gezinin 2. Bölümü rotası kamp yaptığımız Turanköy, Ormanlı Köyü, Ballıpınar, Çayağazı, Dalyan, Tatlısu, Aşağıyapıcı , Yarımadanın Sapağıve Bandırma IDO İskele takribi mesafe ise 75-80 Km.

 

Rotada manzara harika, araba geçmiyor diyebilirim. Turanköy-Çayağazı arası yolun büyük bir kısmı iniş çıkı. Gezinin ebnce en zorlu etabı Turanköy, Ormanlı Köyü, Ballıpınar arası. Gerçekten yol bozuk eziyet gibi dik yokuşları müzik dinleyerek çıkıyoruz ancak inişte yol toprak ve satıh bozuk olduğundan zaman farkını kapatamamak gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz dikkat. Bu rota’ya bisiklet dışında alçak bir araba ile de gidilmesini önermiyorum. Etabın bahsettiğim kısmı normal bir arabayıda çok yıpratır ve üstün sürüş tecrübesi gerektirebilir.Ancak avantaj yolun bomboş olması ve gelen arabanın sesinin kulağınızda MP3 dinlemiyorsanız uzaktan rahatlıkla eko yaparak dağlardan sekip size ulaşması.

Çayağazına inerken harika yokuşlar var, inişler çok keyifli ama virajalar keskin. Çektiğim video kamera görüntüleri yakında hazır olunca siteden izleyebilirsiniz. Çayağazı köyünden sonra yol çok keyfili . Önce baraj gölünü sonra Denizi solunuza alıyorsunuz. Ve Yol sonuna kadar 29 Km hep böyle devam ediyor. Dalyan, Tatlısu ve Aşağıyapıcı köylerinde durmadım ancak her yer akşam üstü 16-18 arası olduğundan mangal ve sahilde keyif yapanlarla doluydu. El sallayıp gülücüklerini esirgemeyip moral veren herkese teşekkürler.

Kapıdağ Yarımadası-Bandırma arası 10 km ise otoyol. Burada azami dikkat gerekiyor. Vapura yetişmek sırada 1-2 araç öne geçmek isteyenlerin verdiği çabaya kurban gitmeyin !

Vapura binmeden çevrede Maç izleyebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz sahilde oturulabilen kafeler var. Sahilde yapılan Boğaz köprüsüne benzer bir mini köprü dikkat çekiyor. Videosu daha sonra gelecek.Paylaş

“Kapıdağ Bisiklet Gezisi – 2. Gün” üzerine 2 yorum

  1. Sevgili Emre. Sunumunuzu bir solukta okudum, fotoğraflar beni tek kelime ile büyüledi. Keskin virajlı yolları,cıvıl cıvıl gözleri ile pırlanta yüreklere sahip Bisikletci çocuklarımızı,Canlı canlı balıkları ve samimi yüzleri ile insanlarımız yansımış yüreklerinizden karelerinize. Bu sene çalışma hayatımdaki bazı ufak sıkıntılardan dolayı gerçekleşmesi gereken projelerimi maalesef hayata geçiremedim. Ilk fırsatta Nisan sonu gibi bir projemle silkelenmek sizler gibi kısa sürede yollarda olup \’\’Keşif ve Kesişmenin telaşlarını yaşamak arzusundayım.\’\’ Tütm güzellikler sizinle olsun. Yüreğim ve Sevgimle. Can DEDE
    http://www.candede.net

  2. emre kardeşim gerçekten doğa hayranı kişiliğiniz var bu erdek kapıdağ gezinizi izlediğimde bende yaşamış gibi oldum zaten buralara gidip gördüğüm için anılarımı tazelettirdiniz bursalıyım buralarda gezi tertip ederseniz sizlere yardımcı olabileceğimi ve uygun görülürse tanışıp eşlik edebilirim saygı ve sevgilerimi sunarım a.mennan benzer abdulmennanabi@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir