Yemek

Bincho

Japonya ziyaretimizden sonra özellikle Japon yemek kültürüne gerçekten daha fazla ilgi duymaya başladık. Bu yüzden Londra’da da farklı tatları keşfederken neler Japon ciddi anlamda dikkat ediyoruz.İsmini Kullanılan odun kömüründen alan Bincho Soho’da şehrin göbeğinde. Gittik, denedik, buyrun okuyunuz…

BINCHO (14)

Uygun fiyatlı, paylaşarak yenilen bu japon şiş ızgaralarında ağırlık Tavuk olmasına rağmen, balık, deniz ürünleri ve sebzede ızgara olarak sunuluyor.

BINCHO (1)

 

Bizim bildiğimiz küçük ocak başı tarzında olan restoranda büyük masaların olduğu bölüm de var. Esli bir Japon barı yani İzakaya görünümündeki dükkan hafif karanlık ama rahatsız edici değil.

BINCHO (4)

 

BINCHO (3)

Ahşap dekor, mumlar, bambu kamışları bu kültürle bütünleşen bir ambians.

BINCHO (5)

Tavuk etinin deri, kıkırdak, kanat, göğü, yağ ve bilimum yerini ızgara şişlerde kullandıklarını görebilirsiniz. Hızlı pişiyor ve çabuk bir servis var. Başlangıç olarak Edamame, Pilav ya da Miso çorbası standart.

BINCHO (2)

Bıldırcın Yumurtası, domuz göbeği ve asparagus ızgara mönüdeki diğer tatlar. Asahi ve Sapporo biraları ise tabiki vazgeçilmez.

BINCHO (11)

Asıl sürpriz hesap geldikten sonra alt katta bir Viski barı olduğunu öğrenmemiz ile başlıyor.

BINCHO (7)

Burada konusunda son derece uzman çok keyifli sohbeti olan bir barmen var. Kendine has giyim tarzı ile gerçekten çok tabiri caizse cool biri.

BINCHO (9)

Burada bir çok çeşit Japon viskisini inceleme ve tatma imkanınız var.  Hakushu, Yamazaki ve Hibiki bunlardan sadece bazıları. Viskiden yapılan kokteylleri de çok meşhur. Ben daha önce hiç denemediğim özel bir Hakushu serisi deniyorum. Viskiler duble olarak sunuluyor. Çok pahalı olanları ise single deneyebiliyorsunuz. Double viski yaklaşık 7 Pound’dan başlayıp 60 pound’a kadar gidebiliyor. Bazı viskilerin bu kadar pahalı olmasının sebebi, fabrikalarının 1990’ların sonunda kapanmış ve elde kalan çok nadide şişelerin kalması.

BINCHO (10)

 

En güzel özelliklerden biri yaklaşık 1.5 katı fiyat ödeyip alacağınız Viskinizi burada içmek kaydı ile özel dolapta saklıyorsunuz. Böylelikle hem daha ucuza içiyorsunuz, hem de arkadaşlarınız geldiğinizde gidecek ve zaman kaybedecek bir yerle uğraşmıyorsunuz. Gördüğüm en güzel özelliklerden biri.

BINCHO (12)

Address: 16 Old Compton Street  London W1D 4TL

Phone: 020 7287 9111

Website: www.bincho.co.uk

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı