Diğer Ülkeler

Biarritz

Biarritz‘e bask ülkesi ve San Sebastian’ı gezerken günübirlik gitmeye karar verdik. Ancak maalesef inanılmaz fırtına ve yağmur o hafta Atlantik’ten gelip tüm bask bölgesini esir aldı ve biz maalesef çok az gezebildik. Tekrar gitmeyi özellikle yazın ya da bahar aylarında çok istiyoruz. Sadece araba içinden ve kısa bir tarihi otel ziyareti yapsak da Biarritz kalbimizde kaldı.

Biarritz  Fransa‘nın en güney batısında ve İspanya’nın en kuzey batısında Fransız Bask ülkesinin bir bölgesi olan Labourd’un bir şehri. İspanya sınırından sadece 18 km mesafede. Biz zaten otobanda 2 gidiş 2 geliş olmak zere 4 kerede toplam 20 euro para verdik. Yanınızda bozuk bulundurun. Viking ve İskandinav egemenliği yaşamış bir bölge.

Biarritz hayatını denizden ve turizmden kazanmakta. Balina bölgesi ve avcılığı 1900’lerde çok meşhurmuş. Şu anda golf, surf ve turizm en önemli gelir kaynağı. Surf okulları ve surf dükkanları bunun bir göstergesi.

Napoleon III’ün karısının 1854’te yaptırdığı saray ile gündeme oturdu. Bu saray günümüzde Hotel du Palais olarak hizmet vermekte ki gezme, çay içme ve okyanusu izlee fırsatı bulduk.

1901 yılında açılan meşhur kumarhanesi ise gece yaşamını bu bölgede hareketlendirmiş.

Bizler bazılarını dışarıan görsek de; görülmesi önerilen yerler.

 • Asiatica Sanat Müzesi
 • Deniz Müzesi ve akvaryum
 • Surf Festivali
 • St-Martin’s Katedrali
 • Rus Ortodoks Klisesi
 • Çikolata Müzesi
 • Kumarhaneler: The Barriere ve The Bellevue

TGV ve TER trenleri ile Paris’ten ulaşabilirsiniz. Şehrin 4 km dışında ise güzel bir havalimanı var.

Tags: Fransa Gezisi,Biarritz Gezisi


3 Yorum

3 Comments

 1. elif

  Mart 14, 2011 at 11:56 am

  param olsun ılk burayı görmeye gıdecegım harıka yerler :))))

 2. Deniz

  Mayıs 31, 2011 at 3:13 pm

  Merhaba, Tesekkurler verdiginiz emek icin. Takip etmeye calişacagım inşallah.
  Konuya gelince: Fransa’nın Biarritz ve komşu bölgesi Bask country denilen kısım harika manzaralar sunuyor. Ben de Subat ayında San Sebastian’dan donerken Biarritz’e ugradım. Rüzgar, dev dalgalar , atıştıran yagmur ve uzun kumlu sahil cok romantik… Ancak herkese tavsiyem San Sebastian çook daha guzel ve İspanyol sıcaklıgı insanı kucaklıyor. Ancak dikkat: Biarritz yeme icme ve konaklama da pahalı. Yakındaki Jean cap deLuc kasabasının daha hoş ve keyifli hesaplı cafeleri var.
  Genel olarak, kuzey İspanya (ozellikle Bask bolgesi ) ve Brotanya denen Batı Fransa kıyı bolgesi Türk gezginlerden daha fazla ilgiyi hak ediyor. Hararetle tavsiye 🙂

 3. Elif

  Aralık 26, 2011 at 4:56 pm

  Carsamba sabahı bu sehre gidiyorum, yazınız bana gitmeden once tanıma ve bilgi edinme fırsatını verdi. Emeginize saglık

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı