TEAM ZIKKIM YARISI BiTiRDi

Evet harika bir Pazar günü geçirdik. Ahmet Arkadaşımla ilk defa tanıştık hemen kaynaştık ve iyi bir takım oluşturduğumuza inanıyorum. 34 Km Dağ bisikleti + Nehir geçişi + İp İnişi + 11Km Koşudan oluşan parkuru 6 saat 26 dakika ile 14 takım arasında sonuncu bitirdik. Gururla söylüyorum çünkü zor bir yarıştı. Antremanım iyi değildi. 2 kere bacağıma kramp girdi ve her defasında 20 şer dakika kaybettik. Nehir geçişi yani toplam 12 etaplık yarışın 7. etabına ilk 6. takım olarak girerken kramp olayı baş gösterdi.

Onu atlattık. 8. kapıyı ararken 30 dakika kaybettik. Keza 10. Kapıyı’da . Kural gereği diskalifiye olmamak için maksimum 2 kapı atlamamız gerekiyordu. Üzüldüğüm nokta tüm kapıları elimizle koymuş gibi bulurken 8 ve 10. kapılarda çok basit hatalardan dolayi tlamamız ve kramp olayı.

Öğrendiğimiz dersler var. En önemlisi tanıştığımız yeni kişiler , arkadaşlar ve onlardan edindiğimiz tecrübeler. 1 saat 15 dakikalık harika bir kask kamerası videosu var ki, parçalara bölüp siteye ekleyeceğim. Hatta içinde küçük bir iki kaza, takla vs bile mevcut 🙂

Fotoğraf makinem ıslanmasın diye arabada bıraktığımdan yarış öncesi ve sonrası görüntüler var. Yarış sırasındaki görüntüler ise şimdilik TTT sitesinden alındığından boyutları küçük ancak yakın zamanda onlarında yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını siteye ekleyeceğim.

Fırsatınız olursa macera yarışlarına katılın…Sizlere pusula kullanımı, yön tayini, yanlızken yapmanız gerekenleri bulma, kondüsyon kazanma, değişik parkurlarda bisiklete binme becerisi (Yağmur, Çamur, Asfalt, Taşlı vb.) kazandıracaktır. Bunun için yapmanı gereken ise www.touaregturk.net sitesini ziyaret etmek…

Tags: Belgrad Koşusu, Team Zıkkım


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir