Beagle

Beagle’ı her hafta Salı günleri dağıtılan Time Out dergisinde gördük. Uzak lokasyonu ve önerilen mönüsü ile cazip geldi ve geçen hafta denedik. Oldukça büyük bir restoran, Bar ve Cafe kombinasyonundan oluşan Beagle Londra’nın doğusunda Hoxton Overground Tren istasyonunun köprüsünün altında. Heryerde gördüğünüz o isli ve kirli görünümlü tuğla duvarların içerisinde bir depo iken restorana dönüşmüş.

Beagle (3)

Geffrye Müzesinin arka girişine yakın bu restoran gerçekten lokasyon itibari ile sıfırdan yaratılmış ve harika olmuş. Eminim 2 sene önce buradan tren istasyonuna bile keyifli şekilde yürünmüyordur. Restoran’ın en keyifli tarafı dışarıda oturma yerinin fazlalığı. İkiye bölünmüş restoranda solda yemek rezervasyonu ve gündüz cafe için, sağ taraf ise kim önce gelirse oturur prensibi ile akşam Bar için ayrılmış.

Beagle (8)

Çok muhteşem bir kokteyl mönüsü bolca dövmeli orta yaşı geçmiş ama deneyimleri saçlarına vurmuş muhteşem bir garson tarafından önümüze bırakılıyor. Sıcak hitap şekli, mönü ve gastronomi bilgisi ile hemen dikkatimizi çekiyor. Onun tavsiyelerine uyarak hem ilerisi için hemde o gece için iyi bir sohbet yapmak çok hoşumuza gidiyor. Ben Vodka içeren bir kokteyl alıyorum. Fiyat Londra standartları için uygun ve Myles Davies isimli barmen’den sonraki tavsiyemiz ise Rhubarb ve Vanilyalı Bellini…

Beagle (2)

Özel Biralar da bulunuyor. Hopspur isimli Ale denenmeli. Yemeklerimizi iki başlangıç ve iki ana yemek üzerine kuruyoruz. Sedef Sardunya balığı ben ise Kuzu dili sipariş ediyorum. Başlangıçlar fiyatlarına göre ana yemek boyutunda. Bir sonraki sefer iki başlangıç alınabilir.

Beagle (5)

James Ferguson baş şef. Rochelle Canteen isimli restorandaki 4 yıllık deneyimden sonra burada hizmet veriyor. Başlangıçlar son derece lezzetli. Dışarıda oturduğumuzdan hava güzel. Keyfimize diyecek yok. Ana yemeklerimizi söylemeden önce genelde nelerin meşhur olduğunu garsonumuza soruyoruz. Cevabı, Izgara balık, Domuz göbeği, güvercin gibi İngiliz mutfağının klasiklerinin farklı uygulamalarla yapıldığını öğreniyoruz. Patlıcan, Soğan ve tütsülenmiş domates hele bir de yanında yoğurt ile servis edilince bize Türk yemeklerini hatırlatıyor.

Biz ise Kuzu boyun ve Boğa Kalbi’nde karar kılıyoruz. Boğa kalbi alttaki resimde sağdaki. Horseradish sosu ve ördek yağında kızarmış patatesi ile enfes. Ciğer ve biraz da  böbrek tadında ama döner gibi incecik. Yediğim en keyifli yemeklerden biri.

Beagle (6)

Beagle (7)

Beagle öncelikle hizmet kalitesi ile bizi cidden şaşırttı. Fiyatları ise bu kalite ve porsiyonlar için uygun. 4-5 kişi gidip 4 ana yemek söyleyip 2 başlangıçı paylaşarak harika bir akşam geçirebilirsiniz. Lokasyon uzak. Wimbledon’dan Overground ile 1 saat sürdü ama değdi. Zaten Cuma akşamı Beyoğluna Bağdat caddesinden en erken kaç saatte gidersiniz ki ? 🙂

Adres: 397-400 Geffrye St, London,  E2 8HZ

Venue phone: 020 7613 2967

Ulaşım: Hoxton rail

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir