Yemek

Beagle

Beagle’ı her hafta Salı günleri dağıtılan Time Out dergisinde gördük. Uzak lokasyonu ve önerilen mönüsü ile cazip geldi ve geçen hafta denedik. Oldukça büyük bir restoran, Bar ve Cafe kombinasyonundan oluşan Beagle Londra’nın doğusunda Hoxton Overground Tren istasyonunun köprüsünün altında. Heryerde gördüğünüz o isli ve kirli görünümlü tuğla duvarların içerisinde bir depo iken restorana dönüşmüş.

Beagle (3)

Geffrye Müzesinin arka girişine yakın bu restoran gerçekten lokasyon itibari ile sıfırdan yaratılmış ve harika olmuş. Eminim 2 sene önce buradan tren istasyonuna bile keyifli şekilde yürünmüyordur. Restoran’ın en keyifli tarafı dışarıda oturma yerinin fazlalığı. İkiye bölünmüş restoranda solda yemek rezervasyonu ve gündüz cafe için, sağ taraf ise kim önce gelirse oturur prensibi ile akşam Bar için ayrılmış.

Beagle (8)

Çok muhteşem bir kokteyl mönüsü bolca dövmeli orta yaşı geçmiş ama deneyimleri saçlarına vurmuş muhteşem bir garson tarafından önümüze bırakılıyor. Sıcak hitap şekli, mönü ve gastronomi bilgisi ile hemen dikkatimizi çekiyor. Onun tavsiyelerine uyarak hem ilerisi için hemde o gece için iyi bir sohbet yapmak çok hoşumuza gidiyor. Ben Vodka içeren bir kokteyl alıyorum. Fiyat Londra standartları için uygun ve Myles Davies isimli barmen’den sonraki tavsiyemiz ise Rhubarb ve Vanilyalı Bellini…

Beagle (2)

Özel Biralar da bulunuyor. Hopspur isimli Ale denenmeli. Yemeklerimizi iki başlangıç ve iki ana yemek üzerine kuruyoruz. Sedef Sardunya balığı ben ise Kuzu dili sipariş ediyorum. Başlangıçlar fiyatlarına göre ana yemek boyutunda. Bir sonraki sefer iki başlangıç alınabilir.

Beagle (5)

James Ferguson baş şef. Rochelle Canteen isimli restorandaki 4 yıllık deneyimden sonra burada hizmet veriyor. Başlangıçlar son derece lezzetli. Dışarıda oturduğumuzdan hava güzel. Keyfimize diyecek yok. Ana yemeklerimizi söylemeden önce genelde nelerin meşhur olduğunu garsonumuza soruyoruz. Cevabı, Izgara balık, Domuz göbeği, güvercin gibi İngiliz mutfağının klasiklerinin farklı uygulamalarla yapıldığını öğreniyoruz. Patlıcan, Soğan ve tütsülenmiş domates hele bir de yanında yoğurt ile servis edilince bize Türk yemeklerini hatırlatıyor.

Biz ise Kuzu boyun ve Boğa Kalbi’nde karar kılıyoruz. Boğa kalbi alttaki resimde sağdaki. Horseradish sosu ve ördek yağında kızarmış patatesi ile enfes. Ciğer ve biraz da  böbrek tadında ama döner gibi incecik. Yediğim en keyifli yemeklerden biri.

Beagle (6)

Beagle (7)

Beagle öncelikle hizmet kalitesi ile bizi cidden şaşırttı. Fiyatları ise bu kalite ve porsiyonlar için uygun. 4-5 kişi gidip 4 ana yemek söyleyip 2 başlangıçı paylaşarak harika bir akşam geçirebilirsiniz. Lokasyon uzak. Wimbledon’dan Overground ile 1 saat sürdü ama değdi. Zaten Cuma akşamı Beyoğluna Bağdat caddesinden en erken kaç saatte gidersiniz ki ? 🙂

Adres: 397-400 Geffrye St, London,  E2 8HZ

Venue phone: 020 7613 2967

Ulaşım: Hoxton rail

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı