Barrafina Tapas Bar

| Kasım 20, 2011 | Yorum yapılmamış

Hafta içi 10-12 saat çalıştıktan sonra genelde evden dışarı çok çıkma şansım olmuyor. Yemek keyfimizi genelde haftasonu bir ya da maksimum iki tane farklı restoran deneyerek geçirmeye çalışıyoruz. Seçtiğimiz restoranlar genelde önerilen, leziz, farklı ve fiyat kalite oranı uygun ve orta düzeyde olanlar. Barrafina ise kesinlikle onlardan biri.

Ispanyolların yemek kültürü yani Tapas bize biraz daha yakın. Zaten İngilterede İngili yemek kültürü Londrada hakim değil. Genelede şehir dışına çıkmak zorundasınız. Ispanyol restoranlar diğer ülke yemekleri ile beraber özellikle Soho civarında cirit atmakta.

Soho’nun göbeğindeki frith sokağında bulunan Barrafina rezervasyon kabul etmiyor. Dışarıda ısıtıcıların altında 4 masa, içeride ise L şeklinde barda yaklaşık 20 kişi yemek yiyebiliyor. Bu sırada haftasonları 18-21 arasında en az 1 saat ayakta bekleyeceğinizi göze alarak gidin. Biz bir kere dışarıda bir kere ise içeride oturduk. İçeriyi tercih edin.

Ayakta beklerken ise ispanyol şarapları ve biraları ile beraber zeytin, pimiento, kroket, badem ve kuru et tabakları ile oyalanabiliyorsunuz.

Menü tapas ve Ispanyol mutfağı. Şaraplar ise değişik tatlarda ve farklı bölgelerden bir çok çeşidi barındırıyor.

İlk geldiğimizde deniz ürünleri ağırlıklı yemiştik. Sardalya ve Jumbo karides gibi. Ve çok lezzetli idi.

Bu sefer ise et ağırlıklı mezeleri tercih ediyoruz. Başlangıç olarak kuru et ve ekmek söylüyoruz. Biraz zeytin yağı ve iki dilim ekmeğe 2 GBP herkesin en çok pahalı bulduğu şey…

Daha sonra ise Tortilla yani İspanyollara özgü soğan, sebze ve patates doldurulmuş tavada yumurtalarını yiyoruz. Buranın en güzel spesiyalitesi, üç çeşidi var biz sade olanı tercih ediyoruz.

Daha önce dışarıda kırmızı ısıtıcıların altında yediğimiz keçi peyniri ile doldurulmuş kabak çiçeği dolması harika idi, biraz kırmızı çıksa da 🙂

Daha sonra ızgara bıldırcın söylüyoruz. Çok güzel yumurtalı ve sarımsaklı bir sos ile geliyor.

Barda oturduğumuzdan dolayı önümüzdeki sert görünüşlü ama güler yüzlü İspanyol hanım ahçıya sürekli olarak hazırladıkları yemekleri soruyoruz ve ellerine sağlık demeyi ihmal etmiyoruz. Yemekler inanılmaz.

Finali ise küflü peynirli ota pişmiş biftek ve rezeneli salata ile yapıyoruz. Boyutu ve fiyatı ile Londra’daki en iyilerden biri.

Londrada kendinizi ispanyada gibi hisetmek isterseniz en iyi adreslerden biri kesinlikle Barrafina.

Diğer İspanya gezi yazılarımız ve Tapas hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantılara tıklamanızı okuyu beğenmenizi rica ederim.

Barrafina is a Spanish Tapas Restaurant and Bar, located in the heart of London’s West End. It sı almost same as from the tapas bars that we went in Barcelona or ın any other parts of Spain.  Seafood lies on crushed ice, waiters slice thin cured ham from a whole leg displayedon the bar. What we recommend are definately: Tortilla, cold meat, King Praws, Steak, Mussels and Chorizo.

ADDRESS
54 Frith Street, Soho, London W1D 4SL

TELEPHONE
020 7813 8016

OPENING TIMES
Mon to Sat 12:00-15:00 & 17:00-23:00, Sun 12:30-15:30 & 17:30-22:30

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir