Yemek

Barrafina Tapas Bar

Hafta içi 10-12 saat çalıştıktan sonra genelde evden dışarı çok çıkma şansım olmuyor. Yemek keyfimizi genelde haftasonu bir ya da maksimum iki tane farklı restoran deneyerek geçirmeye çalışıyoruz. Seçtiğimiz restoranlar genelde önerilen, leziz, farklı ve fiyat kalite oranı uygun ve orta düzeyde olanlar. Barrafina ise kesinlikle onlardan biri.

Ispanyolların yemek kültürü yani Tapas bize biraz daha yakın. Zaten İngilterede İngili yemek kültürü Londrada hakim değil. Genelede şehir dışına çıkmak zorundasınız. Ispanyol restoranlar diğer ülke yemekleri ile beraber özellikle Soho civarında cirit atmakta.

Soho’nun göbeğindeki frith sokağında bulunan Barrafina rezervasyon kabul etmiyor. Dışarıda ısıtıcıların altında 4 masa, içeride ise L şeklinde barda yaklaşık 20 kişi yemek yiyebiliyor. Bu sırada haftasonları 18-21 arasında en az 1 saat ayakta bekleyeceğinizi göze alarak gidin. Biz bir kere dışarıda bir kere ise içeride oturduk. İçeriyi tercih edin.

Ayakta beklerken ise ispanyol şarapları ve biraları ile beraber zeytin, pimiento, kroket, badem ve kuru et tabakları ile oyalanabiliyorsunuz.

Menü tapas ve Ispanyol mutfağı. Şaraplar ise değişik tatlarda ve farklı bölgelerden bir çok çeşidi barındırıyor.

İlk geldiğimizde deniz ürünleri ağırlıklı yemiştik. Sardalya ve Jumbo karides gibi. Ve çok lezzetli idi.

Bu sefer ise et ağırlıklı mezeleri tercih ediyoruz. Başlangıç olarak kuru et ve ekmek söylüyoruz. Biraz zeytin yağı ve iki dilim ekmeğe 2 GBP herkesin en çok pahalı bulduğu şey…

Daha sonra ise Tortilla yani İspanyollara özgü soğan, sebze ve patates doldurulmuş tavada yumurtalarını yiyoruz. Buranın en güzel spesiyalitesi, üç çeşidi var biz sade olanı tercih ediyoruz.

Daha önce dışarıda kırmızı ısıtıcıların altında yediğimiz keçi peyniri ile doldurulmuş kabak çiçeği dolması harika idi, biraz kırmızı çıksa da 🙂

Daha sonra ızgara bıldırcın söylüyoruz. Çok güzel yumurtalı ve sarımsaklı bir sos ile geliyor.

Barda oturduğumuzdan dolayı önümüzdeki sert görünüşlü ama güler yüzlü İspanyol hanım ahçıya sürekli olarak hazırladıkları yemekleri soruyoruz ve ellerine sağlık demeyi ihmal etmiyoruz. Yemekler inanılmaz.

Finali ise küflü peynirli ota pişmiş biftek ve rezeneli salata ile yapıyoruz. Boyutu ve fiyatı ile Londra’daki en iyilerden biri.

Londrada kendinizi ispanyada gibi hisetmek isterseniz en iyi adreslerden biri kesinlikle Barrafina.

Diğer İspanya gezi yazılarımız ve Tapas hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantılara tıklamanızı okuyu beğenmenizi rica ederim.

Barrafina is a Spanish Tapas Restaurant and Bar, located in the heart of London’s West End. It sı almost same as from the tapas bars that we went in Barcelona or ın any other parts of Spain.  Seafood lies on crushed ice, waiters slice thin cured ham from a whole leg displayedon the bar. What we recommend are definately: Tortilla, cold meat, King Praws, Steak, Mussels and Chorizo.

ADDRESS
54 Frith Street, Soho, London W1D 4SL

TELEPHONE
020 7813 8016

OPENING TIMES
Mon to Sat 12:00-15:00 & 17:00-23:00, Sun 12:30-15:30 & 17:30-22:30

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı