Bar Boulud

Bar Boulud Londra’nın merkezinde Knightsbridge’deki Mandarin Otelinin altında bulunan bir bar ve restoran. Lyon’lu şefi Daniel Boulud‘un elinden çıkan nefis yemekler ve harika servis kalitesi ile gerçekten Londra‘ya gelenlerin kaçırmaması gereken bir keyif.

Özellikle internette nerede en iyi hamburger yenir sorusunda ilk 5 içerisinde sürekli görüp bir türlü gidemediğimiz buraya Cumartesi günü reservasyonsuz 18:00 sularında iniyoruz. Şansımıza 1 saatlik bir masa var. Daha sonra bar’a geçip biraz dinlenebileceğimiz ve keyif alabileceğimizi girişten geçerken zaten hissettik.

Paylaşmak için bulgurlu pilav üzerine bir kuzu sosis ve eritilmiş keçi peyniri sosu alıyoruz. Menüdeki tek domuz olmayanı bu tek olanları 8 GBP civarı. Doyurucu.

Daha sonra ise yanında salatası ile Yankee Cheese Burger ve Patatesi ile Bacon içeren diğer bir burger masamızda yerini alıyor. Burgerler 10-12 GBP civarı.Yanına aldığınız patates kızarması ve salata ise 2-3 GBP civarı. Bu kalitede bir otel bar’ı için fevkalade uygun.

Daha sonra bar’a geçiyoruz. Van healen bira ve limonata ile geceyi devam ettiriyoruz. Bara tatlı ve soğuk şarküteri tabakları ve seçme peynirler söylemeniz mümkün. Barmenler inanılmaz bilgili ve Cumartesi kalaalığında hızlı ama şova yakın bir hizmet veriyorlar. Sadece bar’a bile uğramanızı boş yer varken hamburgeriniz ile biranızı burada yemenizi öneririm.

Bar Boulud is Mandarin Oriental under the managing of Lyon born super-chef Daniel Boulud. There is another one in New York. The restaurant offers charcuterie, classic French bistro food, sausages and burgers. The bar is equipped with extra ordinary Stuff where they are masters of varios coctails and have different styles of beers.


Adress: Mandarin Oriental Hotel, 66 Knightsbridge, London, SW1X 7LA
Telephone: 020 7201 3899
Opening Hours:
Bar: Mon day-Saturday 12pm-1am Sunday 12pm-12am
Lunch: Monday-Sunday 12pm–3pm
Dinner: Monday-Saturday 5pm-11pm Sunday 5pm-10pm

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir