Aydos Bisiklet Gezisi

Hafta Sonu Aydos‘a çıktık bisikletle. Bostancı’da buluştuk.. 5 Arkadaş…Atladık bisikletlerle önce Maltepe sahil–> Maltepe Minibüs yolu–> Süreyypaşa hastanesinin arkasından yokuşlara vurduk kendimizi.. Gene Kask Kamerası kafada… 🙂

Fotoğraf çekemedik ama 40 dakika video çektik. 45 dakikada bir anda göl kenarında piknik yapan, toprak yollarda, ağaçların arasında pedal basanlar haline gelmiştik. 12:30’da eve geldim.

Sanki upuzun tatilden döndüm…

Aydos hakkında http://www.istanbulcevor.gov.tr alınmış bilgileri sizle paylaşıyorum…

Aydos Tepesi ve eteklerindeki doğal güzelliklerle bezeli mesire yeri, günlük dinlenme ve aktiviteler için ideal bir atmosfer sunmaktadır. Adını tarım tanrıçası Damatrys’dan alan saha içinden, 537 metreyle İstanbul’un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi rahatlıkla  görülebilir.

Osmanlı imparatorluğu döneminde av alanı olarak kullanılması çam ağaçlarından oluşan ormanının ne denli zengin olduğunu ortaya koymaktadır.

15 dakikalık bir yürüyüşle tırmanacağınız yükseltilerin güzelliği bütün yorgunluğunuzu unutturacaktır.

Hele hele akşam vakti, adalar üzerinde güneşin batışını seyretmek hiçbir şeye değişilmez. 4 farklı giriş bölümü bulunan 6620 dönümlük mesire yerindeki gölet, çevresindeki ekolojik bütünlük küçük bir Uzun Göl manzarası oluşturmaktadır. Piknik sahaları, büfesi ve koşu parkurları oldukça bakımlıdır.

Hele hele akşam vakti, adalar üzerinde güneşin batışını seyretmek hiçbir şeye değişilmez. 4 farklı giriş bölümü bulunan 6620 dönümlük mesire yerindeki gölet, çevresindeki ekolojik bütünlük küçük bir Uzun Göl manzarası oluşturmaktadır.

Piknik sahaları, büfesi ve koşu parkurları oldukça bakımlıdır.

Ulaşım: E-5 ve TEM bağlantılarıyla Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerinden rahatlıkla
ulaşılabiliyor. Ayrıca, toplu taşıma araçlarında da yararlanılabilir. Tel: 0 216 377 46 47

Tags: İstanbul Gezisi, Aydos Gezisi


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir