Avrasya Maratonu Başvuruları Başladı

31.Avrasya maratonuna başvurdum. Şu anda tüyler diken diken. Çünkü başvurumu 42.2 km’lik tam Maraton için gerçekleştirdim. Aslında adım adım ekibimizle beraber başvuracaktım ama dayanamadım. Ama çok ruhani bir durum oluştu. Başvurumu yaptıktan sonra gelen göğüs numaram 392. Bu benim hayatımda sahip olduğum (Kuzey Kıbrısta) ilk arabam olan Fiat Ritmo; yani ZZ 392. Bakınız Foto 🙂

31-avrasya_maratonu

ritmoemu

Daha öncesinde 15KM koşusuna katılıp 2.000TL bağış topladığım Avraysa Maratonu hakkındaki tüm eski yazılar ve fotolar için tıklayınız.
http://www.geziyorum.net/index.php?s=avrasya

Diğer Faydalı Bağlantılar

http://www.adimadim.org
http://www.istanbulmarathon.org/

Maraton Parkur Haritası
31-avrasya_parkur

Başvuru Hakkında

Yurt dışından katılacak sporcular kredi kartıyla,  Türkiye´den katılacak sporcular hem kredi kartı hem de havale yaparak internet üzerinden online kayıt sisteminden yararlanma imkanı bulabilecekler.

Maraton Fuarı

2009 Avrasya Maratonu Fuarı, 15 – 17 Ekim tarihlerinde düzenlenecektir. Maraton ve 15 Km katılımcılarının, göğüs numaralarını, zamanlama çiplerini ve yarış tişörtlerini alabilmeleri için fuarı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Feshane´ye Ulaşım Bilgileri

Taksimden 15-16-17 Ekim günleri, Ayasofya önünden 16 -17 Ekim günleri Saat 09:00´dan itibaren 17:00´ye kadar, saat başı İETT otobüsleri kalkacaktır.

Fuar Alanı

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi
Eski Feshane Caddesi Defterdar Durağı, Eyüp/Istanbul

www.feshane.com.tr

Açılış ve Kapanış Saatleri

15 Ekim Perşembe : 09:00 – 19:00

16 Ekim Cuma        :  09:00 – 19:00

17 Ekim Cumartesi :   09:00 – 19:00

avrasya2

Genel Bilgi

Tarih ve Saat : Maraton 18 Ekim 2009 Pazar 09:00

Son Başvuru Tarihi : Maratonun son başvuru tarihi 1 Ekim 2009

Kayıt ve zamanlama çipi bedeli :

  • 31 Temmuz 2009 tarihine kadar 15 Lira
  • 1 – 31 Ağustos tarihleri arasında 20 Lira
  • 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında ise 30 Lira’dır

Zaman Sınırı : Maraton katılımcıları için zaman sınırı 5:30 saattir. Bu süreden sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımlardan koşmaya devam edebilirler.

Zamanlama : Katılımcılara, göğüs numaraları ile birlikte birer zamanlama çipi verilir. Çip, ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez.

Göğüs Numaraları : Her yarışmacıya bir adet numara verilecektir. Numara, dört adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır.

Makarna Partisi : Makarna partisi düzenlenmeyecek olup, maraton fuarı süresince makarna ve geleneksel Türk yemekleri servisi yapılacaktır. Maraton katılımcılarına fuar ücretsizdir.

Çıkış Alanına Ulaşım : Yarışın yapılacağı 18 Ekim 2009 Pazar günü göğüs numarasını gösteren herkes saat 09:00´a kadar Belediye Otobüsleri, Metrobüsler, Deniz Otobüsleri ve Hızlı Tramvaylardan ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.

Maraton katılacak sporcular, 07:00 ile 07:30 arasında Taksim (AKM Önü) ve Sultanahmet´ten hareket edecek belediye otobüsleriyle çıkış alanına götürüleceklerdir. Kendi imkanları ile gelmek isteyenler, Boğaziçi köprüsünün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önündeki çıkış noktasına ulaşabilirler.

Çıkış ve Varış Alanları : Maraton çıkışı, Boğaziçi Köprüsü´nün gişelerine 300 metre mesafededir. Yarış, Sultanahmet´te At Meydanı´nda, Mısır Dikilitaşı´nın önünde sona erer.

Kişisel Eşyalar : Sporcular, kendilerini çıkış alanına götüren otobüslerde eşyalarını bırakabilirler. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Su ve Sünger İstasyonları : 5. kilometreden itibaren parkur boyunca her 2,5 km´de bir su ve sünger istasyonu olacaktır.

İlkyardım : Parkur boyunca 25 ambulans görev yapacak, varış alanında çadır hastane kurulacaktır.

Tişört ve Madalya : Katılımcılar, yarış tişörtlerini göğüs numaralarıyla birlikte teslim alacaklardır. Yarışı bitiren herkese hatıra madalyası verilir.

Organizasyonla İlişkin Sınırlamalar : Avrasya Maratonu bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Avrasya Maratonu´nun organizatörü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu tür araçlarla yapılan sporlar için farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenlemektedir. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri  gerekmektedir.

Sağlıkla İlgili Önerileri : Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, maratona katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık sorunu için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.


Paylaş

“Avrasya Maratonu Başvuruları Başladı” üzerine 2 yorum

  1. Tüm çalışanlara başarılar diler temenimiz 2008 yılındaki gibi yağmur ve selde koşmayız inşaallah.

  2. TÜM ÇALIŞANLARA VE EMEĞİ GEÇENLERE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.15 KM DE YAŞ KATOGORİSİ VARMI SELAMLAR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir