Arabalar ve Velib – Paris-Cars and Velib- Paris

Daha önceki yazımda sizlere VELIB sistemini anlatmıştım.  Bu gezi de 150 Euro banka kredi kartımdan bloke edilmesini istemediğimden denemedim. ama herkes VELIB kullanıyor. Her yer velib durağı. Kullanmakta kolay. Ya kartını alıyorsun. Seneliki 30 Euro… Ve her seferinde 30 dk kullanma hakkın var. amaç sirkülasyonu sağlamak. Dolayısı ile VELIB‘i alıyorsun duraga takıp kartını okutup çıkarıp bir 30dk  daha binebilirsin. Ama süreyi geçirirsen saat başı 1 Euro ilk üye olurken verdiğiniz kredi kartınıza masraf ediliyor.

Earlier, I mentioned about VELIB system that was used here. On this trip I didn’t give it a try because I didn’t want my 150 EUR to be blocked from my credit card but everyone used VELIBhere and VELIB stations were everywhere. It was actually easy to use; 30 EUR per year and you have 30 minutes each time. The aim is to make the circulation, you know. So, you can take the  VELIB, insert your card and take it back and have a ride for 30 more minutes. But if you pass the timing, 1 EUR per hour would be charged from your credit card that you have given while registration.

Duraklar bir kaç dilde birden hizmet veriyor. İngilizce ve İspanyolca fransızca’dan sonra hatırladıklarım…

Those stations serve in several languages like English and Spanish.

Paris‘te sizler için çektiğim enteresan ve klasik arabaların, Klasik bisikletlerin ve  VELIB lerin fotoğrafları ekte… Afiyet olsun.

Here are some photos of weird and classic cars, classical bicycles and VELIB is for you that I took in Paris… Enjoy!

paris-araba-velib  paris-araba-velib-7   paris-araba-velib-6

paris-araba-velib-8   paris-araba-velib-2   paris-araba-velib-4

paris-araba-velib   paris-araba-velib-3   paris-araba-velib-5

Tags:Arabalar ve Velib, Paris

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir