Türkiye Gezileri

Ankara Ekspresi…

Ankara Ekspresi ile hafta içi Ankaraya iş seyahati gerçekleştirdim. Nasıl rahat. Nasıl keyfili.. Gece 22:30 kalkış sabah 8’de varış. Az durakta duruyor. Uyku ve tren sesi ile ninniyi yaşayış.. Laptop’tan DVd izle, Restoranda çalış, Rakını yudumla..Yemeğini ye.. Hele Ray restorandaki harika hizmet kalitesi…

Her yataklı vagon için bir host ve size her daim hizmet için çırpınmaları… Mümkün mertebe haftalık iş gezilerimi tren ile yapacağım…Odada buzdolabım, lavoba, traşım bile trende… Dolapta küçük ikramlar..

Tren biletimi elektronik olarak www.tcdd.gov.tr den satın aldım. Haydarpaşaya gidince, tren matikten kartımı geçirdim; hop biletler elimde…

Muhteşem kolay..Çok yaşa TCDD…

Tags: Ankara Gezisi, Ankara Ekspresi


4 Yorum

4 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:21 am

  Gerçekten o kadar keyif alıyorum ki. Haftada 2 gece orada yaşamaya başladım. Trenlerin içinde. Restoran , odalar, duş WC herşey çok iyi gerçekten sorunsuz…

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:21 am

  TCCD\’nin yataklı trenlerini ilk kez Selanik -Istanbul hattında deneme fırsatı buldum. Gerçekten de hizmet kalitesiyle, güleryüzlü personeliyle ve teknik imkanlarıyla beni çok etkilemişti. O yüzden ne kadar keyif aldığını tahmin edebiliyorum. Ve o gün, -muhtemelen senin şimdi düşündüğün gibi- insanlar neden ulaşım için neden trenleri alternatif kabul etmez ve hükümetler niçin demiryollarını ihmal etmeye devam eder diye sormuştum kendi kendime. Konfor desen konfor, güvenlik desen güvenlik… Ihsan Önder

 3. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:21 am

  Sevgili Emre. Sen güzel Insanı ilgiyle takip etmeye devam ediyorum.Konu TCDD ye gelince nacizane sıcak bir yorum da ben bulunmak istedim.Ihsan Önder arkadaşımıza katılmamak elde değil doğrusu. Kendi adıma büyük projelerimden biriside trenle uzun keyifli bir türkiye turu yapmak.Edirneden Karsa 33 Gün süren Karadeniz Turumuzun sonunda evlerimize dönüşü trenle yapmayı çok istedik.Çok da güzel oldu doğrusu…Doğu Eksperesinde de konfor hatırı sayılır güzellikdeydi.Yaşadığın lüksü biz sadece tanık olduk. Yemek kompartmanın arkasında,son vagon o şekliyle bizi büyüledi. Dolu dolu seyirlerinle bizleri büyülü dünyanda kaybetmeye devam et… Yüreğim ve Sevgimle…

 4. erhan

  Ocak 6, 2014 at 12:40 am

  yaklaşık 15 yıl önce babamın mükemmel fikri olan doğu ekspresi ile izmir kars arasında tam 2.5 gün süren hayatımın en ızdıraplı yolculuğu pardon işkencesini yaşadım.ankaradan sonra ortada yürüme yerlerinde insanların bayılıp yattığı tuvalete gitmek için üzerlerinden atladığımı dün gibi hatırlarım.ilk 10 saat sonra ayakların şişmesi ile çıkartılan ayakkabıların,vagonların geçiş titremesinin ve soğuğun etkisi ile gaz çıkarmanın ter ve değişik kokuların birleşimi insanın içine her an bayılıp öleceğini hissettiriyordu.babama sohbetler kahkahalar ile başlayan yolculuğumuzun erzuruma varmasından sonra ailenin tüm fertleri artık pedere karşı vatan haini bakışlarını hatırlıyorum.Aman siz siz olun bir hafta hasta yatmamak ve işkenceye maruz kalmamak için denemeyin bile.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı