Anadolu Dağ Maratonu Hikayesi-2

Dağ maratonu hikayemizin ikinci bölümüne geliyorum. Bugün kamp alanında sabah en erken çıkacak takım bizdik. 05:00’da haritamızı aldık. 5:20’de harita çalışmamızı yapıp çıkışımızı yaptık.

Sabah Harita Çalışması

Sabah kamp alanı sisli ama bir o kadar da keyifli… Herkesi izlemek bile koşuştururken ayrı bir keyif… Çadırların içinde lambaların tek tek yanması filan 🙂

DASK Kamp Alanı

Ayaklar geceden yapılan , Tiger Balm, Muscoril, Cataflam gibi ilaçlar ile biraz daha iyi. Batonlara dua ediyorum iyi ki almışım. Herkes yokuş aşağı nehir yatağından koşturuyor. 1.nokta 4.5 km uzakta tüm ekipler hızlı yürüyüş modunda bacak ısıtıyoruz. Arada koşanları görüyorum. Sonra duruyorlar. Sonra tekrar yürüyorlar.

Link: ADAM 2009 Anadolu Dağ Aşma Maratonu - Bolu 2

8. Nokta bir Yayla ve bu yayla’da çobanlar ve muhteşem Koyun yavruları , keçi yavruları var…

DASK 2009- Koyunlar

Onların yanından geçip hakeme imzalatıyoruz kartımızı. Ve hızlı bir fotoğrafımı Ulaş Önol çekiyor.

Dask 8. Nokta

Yokuş aşağı 100 metre yürüyoruz. Sonra 100 metre hafif eğimle yürüyüş, 100metre çıkış sonra ciddi bir iniş ile başka bir yayalaya. Burada farklar açılmaya başlıyor.

DASK - 9. Nokta Yayla

Bu noktadan sonra geriye dönüp ana yolu takip etmeyi seçiyoruz. Sis içinde tırmanıp inip kaybolmaktansa garanti bir şekilde yarışı bitirmek hedefimiz. Normal yolu yapanlardan sanırım 5-8km daha fazla yürüyoruz ve tekrar başka bir yaylada olan 10.noktaya başka bir ekip ile beraber varıyoruz.  Bu ekip Beyaz Yazılım’da çalışan arkadaşlar. Onlar da bizim gibi garanti yolu seçenler. 10 ile 11. nokta arasında ise bir yol hatası bize 1 saate daha mal oluyor. Yolu Hikmet Başkır ve ekip arkadaşı da bizim gibi yorumlamış. Haritanın hatası gibi geliyor. Ben girelim demiştim ama Ahmet kabul etmedi 🙂

ADAM 2009 Yollardayız

Bu noktadan sonra artık Ahmet’in yan bağları ve hatalı beslenme (beslenmeme) sonucu mide bulanması ve baş ağrısını ilk yardım ve beslenme konusunda ekipte daha deneyimli olan ben biraz da kızarak yemek yemesini sağlıyorum. Enerjiyi geri kazanan ekip arkadaşım ile rotayı bitiriyoruz.

Kapıdan girerken sondan bir önceki ekip olduğumuzdan herkes alkışlıyor. düdkler ötüyor. Nümayiş, heyecan…

ADAM 2009 Emre Finish

Sadece 12 ekibin bitirdiği Orta Parkur erkek kategorisinde sonunculuğu alıyoruz ama bitirmenin ve sınırlı sayıda DASK-ADAM bitiren arasına girmenin keyfini yaşıyoruz.
Seneye hedef uzun parkur…

Finish Ödüller DASK Döner Sırası

Emre Finish DASK 2009

Ahmet DASK 2009

Pazar
7-8: 4.5km
8-9: 1.8km
9-10: 9.7km
10-12: 3.4 + 2km
12-S: 4.1km
total: 8 saat, 25.5km

TOPLAM
Total: 22 saat, 59.2km


Paylaş

“Anadolu Dağ Maratonu Hikayesi-2” üzerine bir yorum

  1. Klasik raporlara göre çok daha eğlenceli ve sürekleyici bir şekilde kendini okutuyor. Bizlerle paylaştığın ve heyecanımı tekrardan hatırlattığın için teşekkürler.
    Doğayı hissetmeden ve yaşamadan kürsüye çıkmak yerine yarışı tamamlamak, zevk almayı bilmek ve doğasını yaşamak kesinlikle çok daha değerli. Bunu hissettirdiğin içinde sağol. Bence sporcu olarak kaybettiğimiz değerlerden en önemlisi. Yaptığın işten zevk alarak yaşamak – kazanmak.
    Sizlerle tanışamadım. Kısa bir sohbetimiz oldu. İnşallah daha güzel etkinlikliklerde görüşürüz.
    Sağlıkla ve kazasız yarışlar da başarılarınızın devamını dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir