Diğer Şehirler

Alaçatı çeşme gezisi bölüm 2

Çeşme‘de kendimizi Alaçatı ve Altınkum bölgesindeki plajlara attık 2 gün.

We were on the beaches in the region of Alacati and Altimkum in Çeşme for 2 days.

DURAK 1:

STOP 1:

Bu plajlardan biri  Kum Beach (Namı diğer ismi değişmiş Fun Beach olmuş.) Abromoviç’in satın aldığı plaj çok profesyonelce işletiliyor. Yemek fiyatları normal/pahalı arasında. Girişler ise ateş pahası; haftasonu bu plajlara iki kişi 50 YTL !!!! Ama şunu özellikle belirmek isterim ki denizi inanılmaz temiz… Rahatsız edilmeden kafa dinleyeceğiniz ve tüm günü geçirebileceğiniz, su sporları ile eğlenebileceğiniz bir nokta…

One of these beaches was Kum Beach (aka Fun Beach). This beach was purchased by Abromovic and it is run really professionally. The prices of the food was between normal and expensive. Entrance fee is sky-high! At the weekend, the fee was 50 TL per 2 people! But I must say that the sea was really clean and clear… This is a beach where you can spend the whole day resting your head without getting disturbed and also participating in the water sports…

http://www.kumbeach.com/index_tr.html
http://www.patronlardunyasi.com/news_detail.php?id=33915

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/07/14/cm/gnc112-20060714-103.html
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=kum+beach

DURAK 2 :

STOP 2:

Babylon Alaçatı. İstanbul‘daki ünlü konser mekanı’nın içinde harika bir plaj, konser alanı ve yemek içmek için ise efsane beyoğlu restoranı Otto bulunuyor. Burada plaj fiyatı aynı, deniz gene çok güzel.. Yemekler ve içecekler için ise happy hour takip edilirse akşam üstü sıkı bir yemek ve içececek ziyafeti yapılabilir, onun dışında çok pahalı…  Sadece deniz keyfimizi çıkarttık…

Babylon Alacati is a great beach inside the famous concert area in Istanbul. For the concert area and for the food, there is Otto, the phenomenal Beyoglu restaurant. Here, the beach price was the same, the sea was again really good… For food and beverages, if you follow happy hour time, you can have a feast but otherwise, it was really expensive… We just enyojed the sea

http://www.babylon-alacati.com/
http://www.ntvmsnbc.com/news/378727.asp
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=babylon+alacati

DİĞER DURAKLAR:

Alaçatı‘da diğer gezdiğimiz noktalar ve yapılabilecekler…

 • Şehir Merkezinde SHOT’ta bir shot atın akşam üstüne zinde başlayın…
 • Kız arkadaşınıza minik hediyeler alın :-)… Takı vs…
 • Sütlü Mısır , sakızlı dondurma vs tüm herşeyi mideniz bozulmadan deneyin…
 • Yasemin ve Lavanta çiçeklerini koklayın…
 • Taş Otel ve O Ev’i gezin…
 • Rum Konakları ve taş binaların olduğu ara sokaklarda yürüyün…
 • Agrillia’da birşeyler için …
 • Kedilerin fotoğraflarını çekin…
 • Fotoğraf Çekin…
 • Nem oranı düşük  harika Ege havasını soluyun…
 • Cumartesi gece 22-24 arasındaki kalabalığı izlemek için sote bir yer bulun :-)…
 • OTHER STOPS:The other places we visited and things to do in AlacatiTake a shot at SHOT in city center and start the night alive.Take some little presents to your girlfriend, accessory etc.Try everything without upsetting your stomach; sweet corns, gummy ice-creams etc.Smeel the jasmin and lavender flowers.Visit “Tas Otel” and “O Ev”.Take a walk on the streets where are Roman residences and stoned buildings.Drink something in Agrillia.Take a picture of cats.

  Breathe the fantastic low humid air of Aegean.

  Find a great spot to watch the crowd between 22-24:00 on Saturday night.

  Aklıma gelmişken, bunca güzelliğe kapılıp dönüş için uçak bileti aldığınızı unutmayın. Alaçatı sizce bildiğiniz herşeyi unutturabilecek güzellikte bir yer.

  By the way, after admiring all these beauties do not forget that you have a flight ticket to come back. Alaçatı is such a place that can make you forget about everything.

Tags:Çeşme, Alacatı, Altınkum, Babylon Alacatı1 Yorum

1 Yorum

 1. umut yalçın

  Haziran 27, 2010 at 8:51 pm

  yazılarınız ve deneyimlerinizi paylaşımınız harika ancak bir isteğim olacak çeşmeden başlayıp bodruma kadar 10 günlük bir tur yapmak istiyoruz eşimle tavsiyelerinizi alabilirmiyim nerde kalabiliriz ne yeriz gibi… saygılarımla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı