Koşu

AdımAdım Runtalya-Bölüm 2

Kaldığımız yerden devam ediyorum… Sabah uyanıyorum. Midemin ağrıları geçmiş. Ama fiziksel olarak hala iyi hissetmiyorum. Ekipmanlarımız hazırlıyorum. Koşu için Fransadan aldığım Maraton kemerim belimde. Bu kemer  iki fermuarlı gözüne odanın anahtarını, 10’a yakın kramp engelleyici Endurolyte hapı, 1 adet enerji bar’ı ve 2 adet enerji jelini sıkıstırıyorum.

Balkonda Yanlız ve Maratona Hazır   Kalenji Koşu T-Shirt'ü ve Numaram

Ayrıca 3 adet Flask adı verilen küçük su mataralarım var. Bunların 2 tanesi 125 ml ve bir tanesi 250 ml. 250 olana sade su, 125’liklere de Nuun dehydration tableti koyuyorum. Salomon Desert kırmızı şapkam, Salı pazarı şortum, Kalenji T-Shirt ve Salomon XT Wings’lerimi giyip çıkıyorum.

Enerji Yiyecek ve İçeçekleri

Lobi’de bir heyecan herkes toplanmış. Gelen otobüslere biniyoruz. Kısa bir süre yaklaşık 5dk’lık bir yolculuktan sonra Start alanına geliyoruz. Kalabalıklaşma başlamış. Maraton ve 10KM koşuları zaten başladı ve devam ediyor. Start alanında şakalaşıyoruz. Isınmalar, son kontroller, Özlemin ayakkabı bağları hep Avrasya maratonunda açıldı dolayısı ile öyle bir bağlıyorum ki ayakkabılarını açılmamış 🙂

Start Alanı

Start zamanı yaklaşıyor. Çeşitli kamyonlar var buraya koli içinde numaralarınızın olduğu çantaları bırakıyorsunuz. Organizasyon harika, kimsenin eşyasına bir sorun olmadan sonra bu eşyalar finish yeriolan Stadyumda tekrar alınabiliyor. Ben gerçi septik bir yapıya sahip olduğumdan buraya eşya vermiyorum. Güneş gözlüğümü almadığıma pişmanım ama şapkamı iyi ki almışım; güneş beliriyor.

Isınırken-Runtalya

Geriye sayım başlıyor. Hayatımda iki maratonda da bunun heyecanını yaşadım inanılmaz keyifli. 5-43-2-1… Önümüzdeki kalabalığın gitmesini bekliyoruz… Sonra başlıyoruz koşmaya. ilk 25 dk Alper ve Özlem’e ayak uydurmaya çalışıyorum. Tazı gibiler… Harika tempo yakalıyorlar… Ben kendim koşmaya devam ediyorum. 5. KM’yi geçince artık sıcak iyice baş gösteriyor. Su istasyonu ilk 7.5’da. Su içinde Sünger ve soğuk su alıyorum. Kafama döküyorum. Bir ara Müzik dinlemeye çalışıyorum. Konsantrasyonumu etkiliyor. Yanımda gerçekten çok etkileyici iki amca beliriyor. Bir tanesi görmüyor; kör. Ellerinde ip ile birbirine bağlı koşuyorlar. Alkışlıyorum ve geçiyorum. Daha sonra benimle çok yakın zamanda bitiriyorlar bu 21.1 KM’lik etabı.

Isınırken-Runtalya

Ormanda 18 km kştuğumdan 15-16. km’lere kadar iyiyim. Ancak dönüş yolunda tempom inanılmaz düşüyor. 3 gün önce geçirilen mide spazmı ve ishal oluşum halsiz bıraktı. Kilo ve su kaybı yaşadığımdan etabın 2. yarısındaki tüm su ve meyve istasyonlarında durmadan su ve portakal alıyorum. Hatta alırken bir atlet ile çarpışma tehlikesi bile geçiriyorum. Dönüş yolunda Alper, Özlem, Isaac’i görüyorum. Keza benim önünde olduklarım ise Itır, Suna, Renay… Tuna ve Berke (ki sakat) olmalarına rağmen benden 10 dk ilerideler. 18KM’yi 1.5 saatte geçmeme rağmen3.1 km’yi 34dk da alıyorum.  Rnay beni geçiyor son 1 KM’de.. 1.59’da bitiriyor… Benim koşunun sonu ise çok zorlu geçiyor. Halbuki 1.50’nin altına inme hayalim vardı. Bir sonrakine kaldı artık…

Stada doğru 400m kaldığını bağırarak bayrak sallayan görevliler belirtiyor. Çok mutluyum. 100m kala Gökben’i görüyorum ve beni fotoğraflıyor…

Runtalya-Finish

Ve 2.04.04 derecem ile Finish’e giriyorum. Avrasya Maratonunda Ulaş ile aynı derece ile bitirmiştik. Burada da aynı derece ile bitiriyoruz. Bir de göğüs numaralarımız 2099 ve 2100.. Ki bilerek başvurmadık 🙂 Görevliler Göğüs numarama göre yarı maraton madalyamı boynuma takıyorlar. Bacaklarım titriyor. Çok mutluyum. Finish alanında Antalya stadyumu içinde çimlere yayılıyorum ve  Tayfun Hoca, Alper, Özlem’i görüyorum… Sonra Berke ve Tuna ile Fotoğraf makinamı bulup çekimlere başlıyoruz… Servislere binip otele dönüyoruz. Recuperation Drink denen efor sonrası içeceğimi içiyorum…

Kendimizi kabarcıklı Jakuzi, havuz gibi bilimum zevk-i sefalara veriyoruz. akşam patlayacak gibi yemek yiyorum.  Ertesi sabah ise 5’te havalimanından direk masama işe geliyorum… Bundan sonraki yazımda HillSide Su oteli’ni ve imkanlarını detaylıca yazacağım…

Stad-Tuna ile   Bitiş-Antalya Stadı   Madalyam


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı