Koşu

AdımAdım Runtalya-Bölüm 1

Evet muhteşem bir 3 gün ve ilk yarı maratonumu (21KM) bitirmenin verdiği keyif… Sizlere bu üç günü 2 bölümde özetlemeye çalışacağım ve Runtalya Oger Maratonunun Adım Adım hikayesini anlatacağım 🙂

Kalenji Koşu T-Shirt'ü ve Numaram HillSide Su Lounge HillSide Su Lobi, Tuna-Emre

Cuma günü rötarlı bir THY uçuşundan sonra gece saat 01:00 sularında HillSide Su otele vardım. Otel daha önce bağış toplayan Adım Adım oluşumu üyeleri için indirimli idi. Bunun sağlanması sırasında emeği geçenlere tekrarteşekkürler çünkü yaz sezonunda inanılmaz fiyatlara kalacağımız bu otelde inanılmaz uygun bir imkan dahilinde kaldık. Otel’i ayrı bir yazımda anlatacağım için detaylara girmiyorum. Oda arkadaşım Tuna ; Land Rover G4 Challenge yarı finalinden arkadaşım ve en genç yarı finalist idi. Land Rover G4 ekibinden toplam 11 kişi idik ve hepsi Adım Adım için koşuyorlardı. Ayrıca Macera yarışlarını düzenleyen sevgili Caner’de oğlunu pusete koyup 10Km koşusunu 118. olarak bitirdi 🙂

Runtalya Maraton Fuarı Runtalya Maraton Fuarı Runtalya Maraton Fuarı

Perşembe gününden başlamış olan mide rahatsızlığım beni cuma ve cumartesi sadece dinlenme ile geçirttiğinden otel imkanlarından Cumartesi minimum yararlandım. Ama günde 14-15 saat çalışan ben, kımıldamadan saatlerce yatmanın keyfine de varmış oldum. Önce saat 11:30 gibi servislerimize bindik ve şehir merkezindeki Maraton fuar alanına doğru yol aldık ve burada kaydımızı tamamlayıp meşhur göğüs numaramızı aldık. Bu göğüs numarası ile beraber OGER Maraton bizlere bir çanta taktim etti. Bunun içinde ilkyardım seti, havlu, harika bir T-Shirt, Ayakkabınıza takacağınız geçtiğini KM’leri kontrol eden manyetik chip ve broşürler bulunmaktaydı.

Salomon XT Wings ve Chip Runtalya Çantası ve İçeriği Enerji Yiyecek ve İçeçekleri

Daha sonra alışveriş merkezinde biraz oyalandık ve otobüslere 14:30 gibi bindik ve geri otelimize geldik. Yolda inanılmaz dalgalar ve akdenizin hırçınlaşmasını ve otoyolu taşlarla dolduruşunu izledik. Herkes birbirine havadurumunu sormaya başladı 🙂 Otobüste Hollandalı bir güvenlik görevlisi ile sohbet ettim, o da Hollanda’dan Yarı Maraton için gelmişti. Özellikle Türkiye’deki atletizm kulüpleri ve okulların dışında ilgilenenler hariç yabancıları her yerde her milletten görmek mümkün idi.

Gece Sahil Yürüyüşü Çıldır Akdeniz

Otel’de harika ( benim için yulaf , makarna ve bilimum mide düzeltici yemek içeren) yemekten sonra herkes aşağıda toplandık. Önce güzel 2-3 km’lik bir uzun sahil yürüyüşü yaptık… Serin gece’de yemeği bastırmak için gerekli idi ve harika geldi…

Heyecanı müzik ile biraz bastırdık. Fotoğraf çekindik topluca ve sabah erken kalkmak üzere vedalaştık…


2 Yorum

2 Comments

 1. muna

  Mart 14, 2009 at 12:47 am

  Merhaba Emre,

  Off ya burayı okuyunca sormak istediğim bir sürü şey çıktı!
  Ama sanırım biraz zaman gerekiyor bunlari biraz bölmeli.
  Haftalara, aylara, vs.

  Hele ki günde 11 saat kadar çalisan bir kafaya bu soru bombardımanı hiç anormal gelmese de, yakın zamanda ormanda koşarken, ya da sahilde koşarken konuşuruz,

  önce buralarda bi’top çevirmeden olmaz tabii =)
  Elinize, ayağınıza sağlık

  taze haftasonları
  muna

 2. Pingback: Avrasya Maratonunda 42.2 KM Koşmak | 21KM, adım adım, AVRASYA, Maraton, omurilik, runtalya, TOFD, Türkiye

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı