42 Adım Fotoğraf Sergisi

Gülsevim Adım Adım ekibine harika bir anı armağan etti ve işinden vaki ayırıp 42 tane farklı Adım Adım koşucusunu fotoğrafladı. Kendisi bir dil kursu için Londraya geldiğinde iki defa beraber buluştuk ve yağmurlu bir günde benimde Battersea parkta fotoğraflarımı çekti. Amacı profesyonel yaşamda çalışan , koşturan bizlerin spor ile neleri değiştirdiğini ve çevremizdeki insanlara nasıl bağış toplayark yardım ettiğimizi ve bizim hikayelerimizi anlatmak.

Gülsevim amacını bize attığı mesajda şu şekilde anlattı:


Sevgili  Adım Adım merhaba,

Bildiğiniz gibi ben 2010 başından beri sizlerleyim ve bu grubun bir parçası olmaktan çok mutluyum . Birbirinden özel insanlardan oluşan bu grubun daha fazla tanınmasını sağlamak ve dolayısıyla desteklediğimiz STK’lara daha fazla kaynak yaratmasına katkıda bulunmak adına ben bir fotoğraf projesi yapmaya karar verdim.  Sosyal sorumluluk projelerinde süreklilik ve istikrarın tıpkı maraton koşar gibi çok önemli olduğunu gördüğümden projeme 42 ADIM adını verdim:))

Ben de bu sergide yukarıdaki ve en altaki fotoğraflarım ile yer alıyorum. Fotoğraflarımın altında bulunan açıklama ise şu şekilde.

36 yaşında, evli, Microsoft İngiltere İş Ortaklıkları Müdürü.

Adım Adım ile 2005 yılında Renay sayesinde tanıştım. Bugüne kadar 4 kez koşarak 13.000 TLye yakın bağış topladım ve 6 Engelli vatandaşımıza Akülü Tekerlekli sandalye alarak hayatlarını kolaylaştırmaya çalıştım. Spor hayatımın çok önemli bir parçası.  Haftada 5 gün koşuyor ve bisiklete biniyorum. 5 Sene öncesine kadar sadece bisiklete binip ufak koşular yaparken son 5 senede 4 tam maraton, iki 80 km’lik Dağ maratonu, 58, 72 ve 120 kmlik Ultra Maratonlar bitirdim. Dünyanın en zorlu dağ maratonu Ultra Trail Mont Blanc’i bitiren ilk 7 Türk’ten biri olan takımın dört beş üyesi Adım adım koşucusu !

Çalıştığım şirket olan Microsoft’taki arkadaşlarımızın koşmasını ve bağış toplamasını sağladık. Adım Adım en az 150-200 tane farklı arkadaşımın olmasını sağladı. Çok büyük bir aileyiz. Ve bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum…

Gülsevimi Yonca Tokbaş’ın yazısında daha detaylı tanımak için:  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspxid=12072777&yazarid=232

Sergisini Detayı

Sergi Avrasya Fuarı kapsamında 13-15 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde sergilenecek. Serginın Spor A.Ş’nin katkıları ile açılış kokteyli yapılacak.


Paylaş

“42 Adım Fotoğraf Sergisi” üzerine bir yorum

  1. NE GÜZEL OLACAK GÜLSEVİMİN SERGİSİ.BÜYÜK BİR MERAKLA BEKLİYORUM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir